суббота, 8 января 2011 г.

Квартири без посередників

Найчастіше квартири продають за допомогою агентств з нерухомості. Вони значно полегшують продавцю сам процес продажу, оберігають від ймовірних проблем, підсумок: економія часу і нервів. Однак, якщо власник все ж таки вирішив сам продати свою квартиру, то ознайомтеся з нижче описаними правилами.

Етап підготовки

Даний період включає декількох етапів.

1. Потрібно вивчити приблизну вартість схожих квартир. Здійснити це нескладно, можна скористатися газетами про нерухомість або через Інтернет. Але не варто забувати, що ціни, зазначені в даних джерелах - це більше бажання продавців, і дуже може бути, відрізняються від дійсних цін.

2. Потрібно подати об'єкт на ринок. У цьому випадку є два шляхи. Сьогодні є невеликі агентства, які безкоштовно беруть оголошення про продаж і пропонують потім можливим покупцям. Проте серйозні і великі агенції не роблять так, вони укладають ексклюзивний договір.

3. Звичайно, існує ще один варіант - подати оголошення в Інтернет або газету, залишивши там контактні дані. Не забувайте, що в даному варіанті особлива важливість відведена частоті подачі оголошення. Звичайно, кожен день не варто подавати оголошення, достатньо буде від одного до трьох разів на тиждень.

Після того, як оголошення вийшло, починають дзвонити потенційні покупці. І якщо врахувати, що від допомоги агентства ми відмовилися, то показувати квартиру доведеться самому. Ви повинні розуміти, що показувати потрібно буде все «закутки» вашої квартири. Хоча, частіше покупця цікавить площа кімнат і їх стан.

Припустимо, покупець знайдений. Він хоче купити квартиру і бажає обговорити всі умови з її продажу. Ви переходите до одного з найскладніших періодів - торгу. Хочемо звернути особливу увагу на те, що, якщо продавець відразу погодиться на умови покупця, то тим самим власник поставить себе в невигідне становище і дасть зрозуміти споживачу, що він готовий поступатися. Старожили дають пораду, першому покупцеві, який, не вагаючись, буде згоден купити квартиру за запропонованою вартості, - просто дати відмову. Тому що не можна виключати, що коли власник сам оцінює квартиру, він може помилитися з реальною ціною. Є ймовірність, що господареві просто пощастило, він просто швидко знайшов «свого» покупця, якому просто потрібна квартира саме в даному районі і з цієї вартості.

Продавець квартири, в силу того, що не повністю знайомий з нюансами роботи ріелтерів, після договору на словах прибирає оголошення про продаж. Він не думає про те, що покупець може не припиняти пошуки, на випадок, якщо попадеться більш вигідний варіант. Хочемо порадити продавцям після договору на словах, відразу ж говорити про можливу передоплатою, щоб була якась гарантія.

Пряма, яка веде до фінішу

Після того, як складені всі потрібні документи і виплачена обумовлена сума передоплати, переходимо до дуже копіткою і складною процедурою - повного збору комплекту документів. І знову це питання повністю лягає на плечі продавця. Щоб продати квартиру продавець повинен зібрати такі документи:

Документ, що підтверджує право власності на квартиру (правовстановлюючий документ);

Довідка БТІ (виписка з Реєстру прав власності на нерухомість) не відчужується об'єкт нерухомості;

Паспорти та ідентифікаційні коди всіх власників даної нерухомості;

Виписка з реєстру, що немає заборони на відчуження даного об'єкту;

Свідоцтво про шлюб або його розірвання, якщо продавець не перебуває у шлюбі;

Свідоцтво про смерть;

Свідоцтва про народження дітей, в тому випадку, якщо діти теж власники квартири;

Згода - заява дружини / чоловіка на продаж квартири;

Дозвіл на продаж квартири органів опіки та піклування (якщо є неповнолітні діти або недієздатні громадяни);

Письмова заява власників про бажання продати свою частину з обов'язковим зазначенням вартості (якщо продається частка у праві приватної власності на нерухомість);

Якщо підписувати договір буде представник продавця, потрібно мати довіреність, завірену нотаріусом.

Коли всі написані вище документи будуть зібрані, потрібно їх звірити на відповідність розмірів всіх окреслених площ, перевірити прізвища, адреси, дати, підпису та їх розшифровки. Фахівці обов'язково радять продавцям на даному етапі звернутися в юридичну консультацію. Щоб напевно бути впевненим, що ймовірно продати квартиру у зазначені у документах терміни. Трапляється, що власник нерухомості впевнений, що у нього всі документи зібрані, бере завдаток, а потім просто не має можливості укластися в обумовлені терміни.

Ну, ось покупець знайдений, документи повністю готові. Приходить час обговорення питань по взаєморозрахунках, як і де їх проводити. Один з найпоширеніших способів - це розрахунок через осередок банку під зареєстрований на ім'я покупця договір про купівлі-продажу нерухомості. Бувалі дають пораду серйозно поставитися до вибору банку. Крім цього, вони радять обумовлювати питання по взаєморозрахунках попередньо, ще тоді, коли відбувається отримання завдатку.

І ось, отримані зареєстровані договору купівлі-продажу квартири, є Свідоцтва про державну реєстрацію прав, продавцеві квартири потрібно звільнити квартиру юридично (зняття з обліку реєстрації) і фізично (вивезення особистих речей).

Ось ми і описали схему в загальних рисах схема, яку необхідно дотримуватися при продажу нерухомості. На перший погляд, все начебто й нескладно. Доведеться кілька затьмарити картину. Не знаючи повністю всіх нюансів і специфіки, продавець не застрахований від помилок, які можуть обернутися серйозними наслідками. Чи не легше все ж довіриться фахівцям даної справи, і захистити себе від ймовірних ускладнень? Відзначимо, що в будь-якому випадку на певному етапі, все одно, потрібно буде звернутися за допомогою до професіонала.

0 коммент.:

Отправить комментарий