воскресенье, 2 января 2011 г.

Земельний дурдом в Києві: не посадять нікого як усе

Почалися суди стосовно скандальної роздачі землі на підставних людей у Голосіївському та Солом'янському районах столиці. Киян, які позбулися ділянок, запросити на процес "забули", і вони беруть суди штурмом. А підставні особи тепер проходять у справі як потерпілі
.
У Київському окружному адмінсуді вирішується питання законності виділення 1290 ділянок під приватне будівництво в Голосіївському та Солом'янському районах Києва. Але вже ясно, що винних не назвуть. Ці землевідведення провели одним рішенням Київради від 18.12. 2008 року.
Нагадаємо, що десятки ділянок, що фігурують у цьому документі, виділили на підставних осіб, причому у деяких просто вкрали паспортні дані. А люди, які роками оформляли документи на них і витратили десятки тисяч тільки на офіційні платежі, залишилися ні з чим. 

Як тільки скандальне рішення оприлюднили і підробка розкрилася, ошукані кинулися шукати правди в різних інстанціях. Зверталися і до прокуратури, і в СБУ, і до президента - отримували відписки. А приблизно місяць тому випадково дізналися, що справа, виявляється, розглядається в суді. Позов із вимогою скасувати це рішення як незаконне подала прокуратура Києва. Аллі Терегейло, яка не отримала ділянку на вул. Вільямса, про це сказали в Голосіївській прокуратурі, куди вона подавала документи. Жителю Жулян Саїду Навіку взагалі розповів сусід.
- Я був шокований! Ми три роки оббиваємо пороги, нас викликають, допитують, навіть президент нам відповідав! А потім випадково дізнаємося, що по цій землі триває суд, - обурюється Саїд, сім'я якого, за цим рішенням, позбулася відразу чотирьох ділянок, які виділялися їй у 1998-2004 роках. - Я підняв усіх постраждалих сусідів по Жулянах. Ніхто з них не знав, що триває суд! Ми увірвалися в зал, більше сотні людей, і зажадали дозволити нам взяти участь у процесі.
Юристи кажуть, що прокуратура і не зобов'язана була доводити до відома людей. Власне, позов подавався не з метою захистити скривджених, а "в інтересах держави". Прокуратура вимагає лише скасувати рішення №922/922, яке вважає незаконним. А далі що? Чи покарають тих, хто намагався вкрасти цю землю? Чи отримають свої ділянки ті, хто їх оформляв за процедурою, передбаченою законом? Адже на них вже видані держакти.
- Рішення Окружного адміністративного суду, яким би воно не було, не вирішить проблеми людей, - говорить адвокат Наталія Басараб, яка захищає в суді інтереси групи постраждалих. - Щоб землю віддали тим, хто готував на неї документи, Київрада має ухвалити окреме рішення. А як змусити колегіальний орган зробити це? До того ж деякі узгодження, які вони отримували, дійсні лише протягом року і сьогодні людям доведеться отримувати їх заново. Тож цей суд - тільки крапля. А далі ці люди залишаються наодинці зі своїми проблемами.
Винних ніхто не шукає
Відповідачем у справі виступає Київрада, тобто 120 депутатів, та ще десятки її співробітників, які брали участь і не брали участі в підготовці земельних документів. Вони всі - Київрада. Зрозуміло, що всі покарані бути не можуть. А про конкретних людей, які організували або допустили махінацію, в суді не йдеться.
- Адмінсуд і не може виносити рішень про покарання, передбачених Кримінальним кодексом, - каже юрист Богдан Жмуцький, який допомагає групі постраждалих. - У цій справі, наскільки мені відомо, заведені і кримінальні справи, але фігуранти в Київраді вже не працюють.
"Підставні" теж ображені
Постраждалими себе почувають і "підставні" господарі землі. Тому що ніяких ділянок вони насправді не отримували. А якщо на них і оформлялася земля, то вже була перепродана, і не раз. Саїд, до речі, познайомився з "новим власником" однієї зі своїх ділянок і відстежив історію землі.
- Її отримав 19-річний хлопець з Хмельницької області. Я знайшов його адресу, поїхав туди. Він розповідав, що приїхав до Києва шукати роботу. Побачив рекламу, де мер обіцяв допомогти з працевлаштуванням, подзвонив. Там зажадали копію паспорта і звеліли їхати додому, чекати дзвінка. Навіть дали грошей на дорогу назад - 200 чи 300 грн. Він взагалі не знав, що є власником ділянки, поки їм не зацікавилася прокуратура. Тепер цей хлопець теж бере участь у суді. А ділянку мою вже кілька разів перепродували. Скільки разів вже на ній хотіли будувати! Паркан мені спалили ...
Хлопець, про якого розповів Саїд, проходить у справі як потерпілий. Так само, як і багато інших "підставних", обдурених або надто наївних, які тепер не зможуть ніде і ніколи отримати безкоштовно землю, навіть у рідному селі, оскільки, за документами, вже використали своє право на приватизацію. Тож в сумі кількість постраждалих вдвічі більша, ніж виділених ділянок, тобто понад 2,5 тис. осіб.
Суд перенесли, землю не повернули
Суд стосовно ділянок, розданих в Жулянах за рішенням Київради, вирішили проводити поетапно, мовляв, занадто багатьох людей торкнулася це справа. До кінця грудня повинні пройти засідання, на яких будуть слухати постраждалих - людей, у яких нібито відібрали землю. У другий день - "підставних".
А вчора мало відбутися засідання за участю відповідача, тобто представника (адвоката) Київради. Але відповідач не з'явився, Окружний адмінсуд переніс засідання на 23 грудня. Не було і позивача з прокуратури. Зате з'явилися співробітники ОСН "Жуляни" і його голова Сергій Ісаєв, який нібито причетний до роздачі землі, за словами постраждалих. Були і самі постраждалі.
- Як глава місцевого органу самоврядування може їздити на "Лексусі"? - обурюється киянин Андрій Новіков. - А у мене ділянку відібрали. Але ми сподіваємося на суд: молоду команду мера розігнали, тому і рішення Київради про передачу землі повинні скасувати. Ось тільки чи повернуть її нам?
А от зібрати людей, на яких оформили землю, буде дуже непросто. Деякі навіть не живуть в Україні...
- Він вже багато років живе в Росії, - розповідає Олександра Панько з Ніжина, на сина якої теж оформили землю в Києві. 
Земельний дурдом в Києві: не посадять нікого як усе
- Коли оформляв документи, щоб виїхати на Північ, у нас в паспортному столі опинилися діячі, які нишком скористалися його документами. Вони знали, що він їде жити в іншу країну, взяли і оформили на нього шість соток в Голосіївському районі Києва. Тобто Саша навіть не підписував жодних документів. До мене приїздили двоє солідних чоловіків нібито з міліції і довго розповідали, що Сашкові краще приїхати і дати свідчення. Вони дзвонили йому в Норильськ, але він так і не приїхав - на роботі не відпустили. Після того нас більше не турбують. 

Олександра Романюк, Сергій Демчук 

Источник http://pk.kiev.ua/

0 коммент.:

Отправить комментарий